شهید و شهادت
خانه / اسلایدشو / مراسم جلسه هفتگی زیارت عاشورا و مداحی در جوار شهدای گمنام مورخ ۱۳۹۵/۲/۹
مراسم جلسه هفتگی زیارت عاشورا و مداحی در جوار شهدای گمنام مورخ ۱۳۹۵/۲/۹

مراسم جلسه هفتگی زیارت عاشورا و مداحی در جوار شهدای گمنام مورخ ۱۳۹۵/۲/۹

یک شب که صحبت از مرگ و احوالات آن به میان آمد. هر کس چیزی گفت  . مطلبی را که خواهر زاده ام بیان کرد ، اعتقادم را به شهدا دو چندان نمود  .

او گفت : چند سال پیش پیرزنی در همسایگی مان داشتیم که به رحمت خدا رفت . من در مراسم خاکسپاری او حاضر نشدم . چند سال گذشت و یک روز پنجشنبه که برای زیارت اهل قبور به قبرستان محل رفته بودم خودبخود یادم افتاد که قبر این پیرزن را هم پیدا کنم و فاتحه ای برای او بخوانم . هر چه جستجو کردم قبرش را نیافتم .آشنایی هم نبود که از آن نشانی قبر ایشان را بگیرم . ناچار به نیت او حمد و سوره ای خواندم و به خانه برگشتم .

شب که خوابیدم ، ایشان به خوابم آمد و گفت : امروز برای پیداکردن قبر من خیلی خسته شدی  ، من همسایه ی شهیدی هستم و از بابت این همسایگی ، در آسایش کامل هستم و خیلی  به من خوش می گذرد .

وقتی فردا از خواب بیدار شدم جریان را به مادرم گفتم . مادرم گفت : راست گفته قبرش کنار قبر شهیدی است .

از شنیدن این خبر یکه خوردم تا به حال در مورد صحت خواب هایم شک داشتم .

چادرم را پوشیدم و راهی آرامستان شدم . حال برای پیدا کردن قبرش آدرس داشتم . آدرسی که خودش داده بود .

جلوی قبرستان که رسیدم فاتحه ای خواندم و به طرف قسمتی که شهدا را دفن کرده بودند به راه افتادم . قبور اطراف شهدا را گشتم و به راحتی قبر این پیرزنی که از همسایگی شهدا خوشنود بود را یافتم . ساعتی کنارش نشستم و در نهایت با چشمان خیس دور و اطراف شهدا را ورانداز کردم تا شاید جایی برای همسایگی با آنان پیدا کنم .

احمد یوسفی

……………………………………………………………………………………………………………………………..

همسنگران عشق سلام..

الحمدالله امسال به لطف خداوند منان و توکل بر او همچنین توسل به شهدای عزیزمان توانستیم باری دیگر در خدمت همیاران و همراهان و دوستان و محبین شهدا بااللمخصوص شهیدای گمنام شهرک شهید محلاتی باشیم از این فرصت برای پیشرفت در راه خدا و یاری امام زمان(علیه السلام)بهره ببریم..

این مطلب به عنوان اولین مطلب گزارش جلسه هفتگی در سایت هیئت منتشر میشود..البته قبل از این مراسم، مراسم های دیگری نیز داشته ایم که با تاخیر در ارسال آنها امید واریم بتوانیم در این مسیر قدمی خوب بر جای گذاریم..

و اما این هفته:

این هفته مراسم سخنرانی، مداحی و زیارت عاشورا با دوستان عزیز و ارجمندمان و با همکاری مومنین و مومنات به لطف آقا امام حسین و امام زمان(علیهم السلام) برگزار شد..

در این مراسم سخنرانی توسط حجت السلام و المسلمین صفاهانی پیرامون فضیلت های بزرگ ماه رجب و دعا های مخصوص و اعمال و اعیاد و وفات بانو زینب کبری(سلام الله علیها)در کنار مزار شهدای گمنام به سخنرانی پرداختند..

سپس حاج رضا مهاجر با بیان متین و شیوای خود به خواندن متن شعری پیرامون امام زمان  و سپس زیارت عاشورا پرداختند..

در نهایت  با برگزاری نماز جماعت مراسم نیز پایان یافت..

یاحق…باحق…تاحق…

مقبره (۱)

مقبره (۵) copy

مقبره (۴)

یک نظر

  1. خداقوت دستونوآقاامام زمان(عج)بگیره

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.