شهید و شهادت
خانه / اسلایدشو / مراسم یادواره پنچ شهید گمنام شهرک شهید محلاتی و شهدای شمال تهران مورخ۱۳۹۴/۷/۲
مراسم یادواره پنچ شهید گمنام شهرک شهید محلاتی و شهدای شمال تهران مورخ۱۳۹۴/۷/۲

مراسم یادواره پنچ شهید گمنام شهرک شهید محلاتی و شهدای شمال تهران مورخ۱۳۹۴/۷/۲

چه باید نوشت؟
واژه‌های خاکسترگونه ما، فقط بلدند روبه‌روی شما ضجه بزنند. اما کاش می‌دانستند که یاد شما حرکت است؛ حرکتی برای بهبودی وضعِ «بودن». چه باید گفت که شما حنجره‌های خود را عبور دادید تا آن سوی مرزهای تکبیر، آن سوی مرزهای ندیدن؛ جایی که واژه‌ای یافت نمی‌شود تا شما را با آن ستود. اصلاً شما که برای تحسین برانگیزی قلم‌های ما بوسه بر عطر پرواز نزدید!
هر روز و هر شب، خاکریزها، با اشک‌ها و دعاهایتان گره می‌خورد.
شما، درشتناکی شب را با تکبیرهای فاتحانه‌تان درهم می‌شکستید و روزهای سنگر را سپیدتر از بال‌های کبوتران می‌کردید.
ما مانده‌ایم و یاد شما
بدا به حال ما، اگر یاد شما را زندگی ما قاب نگیرد. اینجا فراوانند داغ‌های کمرشکن و زخم‌هایی که شما مرهمشان هستید؛ شما را می‌گویم که نگاهتان رفت و در جهت قبله پروانه‌ها خانه کرد.
وقتی دست نوشته‌های شما خوانده می‌شود، در می‌یابیم که شما نام دیگر خورشیدید و قرابتی نزدیک با خود عشق دارید.
وقتی وصیت‌نامه‌های شما را می‌خوانند، تازه می‌فهمیم چرا با عزم آخرین نفر از شما، آسمان چمدان خود را بست و کوچید تا بر شرم خویش نیفزوده باشد. وقتی عکس شما را در ذهن خویش ورق می‌زنیم، تازه می‌فهمیم که عکس‌های تک تک شما اشاره می‌کرده است به بهترین فصل حیات و ما غافل بودیم. حال ما مانده‌ایم و دستانی که به دیواره‌های قفس می‌خورد. ما مانده‌ایم و نام جاوید شما که از لمس رهایی، خنده می‌زند. ما مانده‌ایم و موسم یاد شما که روزهای ما را ترمیم می‌کند.
شقایق
سودابه مهیجی
تمام این سرزمینِ سرافراز، تمام خاک این وطن، شقایق‌زار است.
در هر کجا که هستی، هر گوشه این خاک که قدم برمی‌داری، با چشم‌های مترصد، نگاه کن که مبادا روی خون لاله‌ها پا بگذاری!
این دیار سربلند، فصل‌های سرخ و خونینی را پشت سر گذاشته است. روزگاری این پهناور دلیر، انارستان بود. انارهای عاشق، با سینه‌های خونین، در همه جا رسته بودند. خزان که نه، اما موسمی رسید که انارها همه بر خاک افتادند و خونشان در تمام ایران زمین جریان گرفت. و از آن همه خون بی‌باک، مرز تا مرز، شقایق رویید و سرفرازی و سربلندی رواج گرفت.
شهدا، همیشه هستند…

………………………………………………………………………………………………………

بسم رب الشهدا و الصدیقین

پیش نویس: امروز روی بود که مقارن شده بود با روز عید قربان…البته چه عیدی..!!!عیدی که برایمان عزایش کردند..عیدی که قرار بود قربانی کنند ولی به خاطر بی کفایتی بعضی،،،قربانی شدند..

هیچ گاه فکر نمی کردیم بعد از نماز عیدی که اقامه کردیم، هیچگاه فکر نمی کردیم که بخواهیم پس از آن سینه بزنیم و اشک بریزیم..اشکی که به اندازه خون حاجی هایمان در منا روان نمی شود ولی شاید مرحمی باشد بر دل درمندان حادثه دیده و بازماندگانشان..

خداوند منان را شاکریم که توانستیم مراسم یادواره امسال را به خوبی ولی با مزه تلخ عزا برگزار کنیم..کاش می شد جزو قافله شهدای عزیزمان باشیم.. در این مراسم  که با حضور سرداران هشت سال دفاع مقدس و مردم عزیز و محترم شهرک شهید محلاتی هم زمان با نماز مغرب و عشا برگزار شد، مراسم متنوعی نیز اجرا شد..

در ابتدای مراسم کلیپی پخش شد و پس از صحبت های مجری و تلاوت قرآن و سپس پخش سرود جمهوری اسلامی، روایتگر عزیز برادر دلبریان با لهجه مشهدی شان درباره شهدای غواص و کار های مهمی که آن ها در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند خاطراتی را نقل کردند از جمله خاطراتی از عملیات کربلای۴٫٫

سپس توسط یکی از روحانیان طلبه قم پرده خوانی زیبایی انجام شد و پس از آن سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده سپاه قدس درباره بی کفایتی آل سعود در نگهداری حرم اهل بیت و خاطرات جنگ سخنرانی داشتند و پس از آن حاج روح الله بهمنی مداحی کردند و سینه زنی داشتیم..

در پایان از شما عزیزان برای شرکت در این یادواره سپاس می گوییم..

پ ن:مراسم زیارت عاشورا به خاطر برگزاری یاد واره برگزار نشد..یاعلی…

یاحق..باحق…تاحق…

تصاویر برنامه این هفته:

IMG_20150924_211804 IMG_20150924_201018 IMG_20150924_203351IMG_20150924_203447

IMG_20150924_182048  IMG_20150924_183224 IMG_20150924_203340IMG_20150924_181622 IMG_20150924_183052

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.