شهید و شهادت
خانه / اسلایدشو / مراسم جلسه هفتگی زیارت عاشورا و مداحی در جوار شهدای گمنام مورخ ۹۴/۶/۲۴+تصاویر
مراسم جلسه هفتگی زیارت عاشورا و مداحی در جوار شهدای گمنام مورخ ۹۴/۶/۲۴+تصاویر

مراسم جلسه هفتگی زیارت عاشورا و مداحی در جوار شهدای گمنام مورخ ۹۴/۶/۲۴+تصاویر

درود خداوند بر غیرتمندانی که با فدا نمودن جان خود آزادی و آزادگی را برای ما به ارمغان آوردند.

درود خداوند بر مادرانی که از جگر گوشه‌های خود، در اه حق و حقیقت گذشتند.

درود خداوند بر جوانانی که از جان خود در راه وطن و مردم خود گذشتند.

هفته دفاع مقدس یادآور غیرت جوانان غیور و بزرگ این مرز و بوم است. یادآور رهایی از زیر بار استکبار، یادآور ایستادگی و مقاومت کشور است.

دفاع مقدس یعنی مردانی از جنس نور، با قلبی از نوع دریا، با چشمانی بصیر، با افکاری ناب، با قدمهایی همچون فولاد، با دستانی همچون دست ابراهیم نبی (بت شکن تاریخ) و شجاعت و شهامتی علوی؛ ایثاری بزرگ، جهادی به یاد ماندنی در نبردی مردانه، در قلب تاریخ آفریدند که همچون خورشیدی تابان، چراغ راه جویندگان حقیقت شد.

اگر عرض ارادت به شهدا و رهبر انقلاب نمیکردم، فکر کنم بی انصافی محض بود و در عین حال، خلاف وظیفه و عرف انسانی بود.

دشمن به خاک سرزمین ما حمله کرد، آری آغازگر ما نبودیم و دشمن بود. رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمت الله علیه بزرگمرد تاریخ ایران، مردی اهل تدبیر و جانشین رسول الله بود.

صحنه های جنگ احد، خیبر، بدر و … را با جوانان غیوری از شیعیان امیرالمومنین علی علیه السلام تداعی نمود. تا به دشمن اثبات کند که پرچم ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) تا قیام قائم آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) استوار و سربلند خواهد ماند.

در زمان جنگ کودکی بیش نبودم، شاید نوباوه، خاطره ای یادم نیست، اما خاطره ها فراوان شنیدم، رزمندگان و ایثارگران را از نزدیک با چشمان خودم دیدم.

مادرم برایمان از جنگ و دلهره هایش میگوید. چون آن زمان پدرم و دایی هایم و خیلی دیگر از اقوام نزدیکم رزمنده بودند.

از مجروح شدن دایی ام، و از نگرانی و خوابهای پریشان خودش و مادرش میگوید.

از اینکه هر مادری فرزندش را با جان و دل بزرگ میکند، تمام سختی ها را به جان میخرد تا فرزندش احساس آسایش نماید، اما در آن زمان (جنگ) دیگر این مفهومی نداشت.

هر مادری از پاره ی تنش بخاطر حفظ دین و اسلام و کشورش میگذشت. حاضر بودند آنها شهید شوند اما ذره ای از خاک کشور به دست بیگانگان نیفتد.

پدرم از جنگ می گوید، از بیخوابی های مکرر، از شهید شدن همرزمی هایش، از جانباز شدن آنها.

از ناله های شبانه ی رزمندگان، نماز شب در دل امواج گلوله ها و خمپاره ها!

آری یاد ایام جنگ بخیر باد/ یاد رهبر و مقتدای شهدای اسلام امام حسین علیه السلام همواره شاد باد/ یاد امام خمینی رحمت الله علیه و شهدای اسلام، انقلاب، جنگ تحمیلی که آشکارا صورت گرفت، شهدای جنگ نرم، شهدای جنگ تهاجم فرهنگی، شهدای انرژی هسته ای و شهدایی که در جنگهایی که به چشم ما دیده نمی شود و شهید میشوند برادران ما، بخیر و گرامی باد.

دریا دلان صف شکن

غروب روز بیستم بهمن ۱۳۶۴ حاشیه اروند رود

غروب نزدیک می شود و توگویی تقدیر تاریخی زمین از همین حاشیه اروندرود جاری می گردد ومگر به راستی جزاین است؟تاریخ،مشیت باری تعالی است که از طریق انسان ها به انجام می رسد و تاریخ فردای کره ی زمین به وسیله ی این جوانان تحقق می یابد؛همین بچه هایی که اکنون در حاشیه ی اروندرود گرد آمده اند و با اشتیاق منظر شب هستند تا به قلب دشمن بتازند.

بچه،آماده ومسلح،باکوله پشتی و پتو وجلیقه های نجات، درمیان نخلستان های حاشیه ی اروند،آخرین ساعات روز را به سوی پایان خوش انتظار طی می کنند.بعضی ها وضو می گیرند و بعضی دیگرپیشانی بند هایی که رویشان نوشته اند«زائران کربلا» بر پیشانی می بندند. بعضی دیگر از بچه ها گوشه ی خلوتی یافته اند و گذشته ی خویش را با وسواس یک قاضی می کاوند و سراپای زندگی خویش را محاسبه می کنندووصیت نامه می نویسند:«حق الله را خدا می بخشد ام وای از حق الناس..«وتو به ناگاه دلت می لرزد؛آیا وصیت نامه ات را تنظیم کرده ای؟

………………………………………………………………………………………………………………

بسم رب الشهدا و الصدیقین

سلام برهمه دوستداران شهید و شهادت…امیدواریم حالتون خوب باشه..

مراسم هفتگی هیئت الشهداء با صدای دلنشین برادر عزیزمان مداح اهل دل، حاج رضا مهاجر بر سر مزار شهدای گمنام برگزار شد.

در ابتدای مراسم برادر نوجوان آقای عظیمی تلاوتی از سوره الرحمن کردند وسپس کربلایی مهاجر، زیارت عاشورا را قرائت کردند و در آخر هم نماز جماعت برگزار شد…

تصاویر برنامه این هفته..

 

 

 

پ ن۱: ان شاالله چهارشنبه هفته دیگر روز عرفه را منتظر شما عزیزان در مقبره الشهدا با نوای برادران عزیزمان،حاج عباس طاهری و حاج محمد قدیانی درساعت۱۴بعدازظهر هستیم..

 

یاحق…باحق…تاحق…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.