شهید و شهادت
خانه / اسلایدشو / به بهانه ارتحال پدر سردار سازندگی جنوب لبنان؛ تجلیل سردار قاسم سلیمانی از پدر شهید شاطری + عکس
به بهانه ارتحال پدر سردار سازندگی جنوب لبنان؛ تجلیل سردار قاسم سلیمانی از پدر شهید شاطری + عکس

به بهانه ارتحال پدر سردار سازندگی جنوب لبنان؛ تجلیل سردار قاسم سلیمانی از پدر شهید شاطری + عکس

«حاج محمد شاطری» پدر سردار شهید حاج حسن شاطری صبح امروز در بیمارستانی در تهران دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهید خود پیوست.

حاج محمد شاطری که خود نیز به همراه سه فرزندش در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرده و در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافته بود؛ پس از سال‌ها تحمل بیماری ریوی امروز در تهران از دنیا رفت.

مراسم تشییع پیکر مرحوم شاطری از ساعت ۱۷ روز شنبه دوم خردادماه امسال از مسجد زینبیه سمنان به سمت امامزاده یحیی ابن موسی‌الکاظم(ع) برگزار خواهد شد و این پدر شهید، در حوالی مزار فرزند شهید خود به خاک سپرده خواهد شد.

مراسم سومین روز درگذشت مرحوم شاطری قرار است تا از ساعت ۱۷ تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز سوم خردادماه در حسینیه اعظم امامزاده یحیی(ع) سمنان برگزار شود.

همچنین مراسم هفتمین روز درگذشت این پدر شهید از ساعت ۱۷ تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز پنج‌شنبه هفتم خردادماه در‌‌ همان مکان خبر داد.

شهید حاج حسن شاطری که پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان برای بازسازی جنوب این کشور عازم لبنان شده بود؛ خدمات شایانی را همچون زمان حضورش در افغانستان برای مردم لبنان انجام داد.

وی در بهمن‌ ماه سال ۱۳۹۱ در هنگام بازگشت به بیروت از مسیر دمشق به دست جنایت‌کاران رژیم غاصب صهیونیستی به شهادت رسید و پیکر پاکش در آستان مقدس امامزاده یحیی ابن موسی الکاظم(ع) آرام گرفت.

سردار حاج قاسم سلیمانی پس از شهادت شهید شاطری، از پدر او حاج محمد شاطری تجلیل کرده بود.

 

تصاویر زیر، حضور مرحوم شاطری در مراسم تشییع فرزند برومندش را نشان می دهد:

…………………….

یک نظر

  1. من در زمان سربازی منشی ان شهید والامقام بودم. وواقعا پاکی وخوش سیرتی او تا ابد از یادم نمی رود سپاه باید بنازد به خودش که چنین کسانی درسیستمش داشت واقعا چه اشخاص پاکی خاطرا زیادی ازاودارم یک ساعت پیش خوابم اومد۰۹۱۲۶۷۲۲۴۸۵

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.