شهید و شهادت
خانه / اسلایدشو / سنگر سازان بی سنگر..
سنگر سازان بی سنگر..

سنگر سازان بی سنگر..

قبل از عملیات فتح المبین بود زمانی که در پادگان دوکوهه بودیم . روزی بعد از نماز جماعت ظهر که معمولا در میدان صبحگاه برگزار می شد ، علیرضا را دیدم که سوار بر کوهی از آهن ( لودر ) از کنارمان رد می شد با دیدن ما ایستاد گفتم کجا ؟ گفت ضلع شمال شرقی همانجایی که بچه های حضرت رسول (ص) مستقر بودند می خواهد کار بکند . گفتم اقلا ما را هم با این لودری یک دوری بده . خندید و گفت سوار شو ! وقتی سوار شدم واقعا به اندازه کوهی از زمین بلند بود . با خود گفتم ما روی زمین از دشمن می ترسیم و علیرضا و امثال او چطور روبروی تیربار دشمن برایمان خاکریز می زنند … آری براستی سنگر سازان بی سنگر بهترین لقبی بود که به آنها دادند .

کریم رسولی فر :

من از کوچکی با شهید علیرضا جمالپور بزرگ شدم با هم ابتدایی و راهنمایی را گذرانده و همیشه خونه ی همدیگر بودیم خیلی مهربان و با درایت بود وقتی وارد ذخیره شدیم هردو شناسنامه ها یمان را  دستکاری کردیم تا بتوانیم وارد ذخیره بشویم. در عملیات فتح المبین وارد مهندسی شد و در عملیات بیت المقدس پس از اصابت خمپاره به ماشینش شهید و جسدش جزغاله شد. من نشسته بودم پیش خاله ام ( مادر علیرضا ) که بچه های سپاه در زدند و من در را باز کردم که خبر شهادت علیرضا را دادند و وقتی به خاله ام خبر را دادم تنها عکس العمل ایشان این بود خدا رحمتش کند و اصلا گریه و زاری نکرد و با همدیگر در شهید آباد بالای جسد سوخته اش رفتیم. خداوند هردوشان را با اربابشان امام حسین (علیه السلام ) محشور کند .

نفر وسط

شهید علیرضا جمالپور فردی صبور و شخصیتی بسیار آرام داشت . علیرغم اینکه کار مهندسی و رانندگی لودر و بولدزر به افرادی خشن احتیاج دارد ایشان درحالی که اززمین و آسمان آتش می بارید درکمال خونسردی به زدن خاکریز مشغول بود و همیشه لبخند ملیحی برلب داشت و رفتارش موجب آرامش برای همرزمان بود .

سر انجام علیرضا در مرحله اول عملیات بیت المقدس و در تاریخ ۱۰/۲/۱۳۶۱ آسمانی شد .

یادش گرامی وراهش پر رهرو باد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.